חפש
 
דף הבית >> מאמרים           >> מודיעין תחרותי - 9 סיבות מדוע כדאי לחברות הייטק לאסוף מודיעין תחרותי באמצעות אתרי אינטרנט של תערוכות מקצועיות וכנסים מקצועיים


מודיעין תחרותי - 9 סיבות מדוע כדאי לחברות הייטק לאסוף מודיעין תחרותי באמצעות אתרי אינטרנט של תערוכות מקצועיות וכנסים מקצועיים

איסוף וניתוח של מודיעין תחרותי באמצעות אתרי אינטרנט של תערוכות מקצועיות וכנסים מקצועיים בענף ההייטק, מספקים לחברות הייטק יתרון תחרותי נרחב בשוק העסקי בו הן פועלות.  באמצעות מודיעין תחרותי מאתרי אינטרנט של כנסים ותערוכות, חברות הייטק יכולות ללמוד רבות על השוק העסקי בו הן פועלות ולאתר הזדמנויות עסקיות אותן הן יכולות לנצל למטרת מינוף פעילותן העסקית להצלחה.

חברות הייטק הן חברות עתירות ידע הפועלות בשווקים גלובאליים ומאוד תחרותיים. ההתעדכנות התמידית בשווקים אלה בנוגע לכל החידושים וההתפתחויות, היא קריטית להצלחה והישרדות של חברות הייטק.לכן חברות הייטק רבות יכולות להיעזר באיסוף וניתוח של מודיעין תחרותי הנשאב מאתרי אינטרנט של תערוכות מקצועיות וכנסים מקצועיים בדרכים רבות ומגוונות כגון:
 1. מודיעין תחרותי למטרת איתור ומיפוי השחקנים העיקריים בשוק העסקי

  אתרי אינטרנט של תערוכות מקצועיות בתחום ההייטק, ממפים בצורה יפה את השחקנים העיקריים בשוק העסקי בו חברת הייטק מסויימת פועלת. אם התערוכה היא תערוכה נחשבת בתחום מסויים, סביר להניח כי השחקנים העיקריים באותו תחום ישתתפו בה. לכן באמצעות איסוף מודיעין תחרותי מאתרי אינטרנט של תערוכות מקצועיות ניתן ללמוד מי הם השחקנים העיקריים בשוק מסויים. כך שאם לדוגמא החברה שלך מתעתדת לחדור לשוק עסקי מסויים, אתרי אינטרנט של תערוכות מקצועיות באותו תחום, הן כר מצויין לאיתור ומפוי המתחרים והשחקנים העיקריים בשוק זה. 
   
 2. מודיעין תחרותי למטרת איתור מתחרים חדשים

  חברות הייטק רבות הפועלות בשווקים מסויימים יכולות לאסוף מודיעין תחרותי באמצעות אתרי אינטרנט של כנסים ותערוכות וכך לגלות מתחרים חדשים שצצים בשוק ומתחילים להשתתף בכנסים המובילים בתחומם. בדרך זו חברות הייטק מתחילות להיות מודעות להופעתם של מתחרים חדשים שהן לא היו מודעות כלל לקיומם עד עתה.
   
 3. מודיעין תחרותי למטרת איתור לקוחות חדשים

  חברות הייטק רבות משתמשות באתרי אינטרנט של תערוכות מקצועיות לאיתור לקוחות פוטנציאליים עבור חברתם (לקוחות  B2B). 
  באתרים אילו קיים ריכוז מצויין של שמות ופרטים של לקוחות פוטנציאליים רבים שכל חברת הייטק יכולה לעשות בהם שימוש נרחב למינוף הפעילות העסקית והשיווקית שלה.

   
 4.  מודיעין תחרותי למטרת איתור שותפים אסטרטגיים

  באתרי אינטרנט של תערוכות מקצועיות בתחום ההייטק, חברות הייטק יכולות לאתר חברות רבות בשוק העסקי של חברתן שיכולות להוות שותפים אסטרטגיים שאיתן הן יכולות לבצע שיתופי פעולה עסקיים מוצלחים שיובילו אותן ליצירת מצב של הצלחה ורווח לכל הצדדים.
  חברות מצליחות רבות בתחום ההייטק כגון: IBM, SAP, Microsoft מגיעות להצלחה רבה, בזכות שיתופי פעולה עסקיים שהן נוקטות עם שותפים אסטרטגיים רבים ומגוונים ברחבי העולם.

   
 5. מודיעין תחרותי למטרת איתור בעלי תפקידים ואנשי קשר בחברות עסקיות בתחום ההייטק

  באמצעות אתרי אינטרנט של תערוכות מקצועיות, חברות הייטק יכולות לאתר בעלי תפקידים רלבנטיים בחברות ספציפיות שברצונן ליצור איתן קשר למטרות עסקיות. לדוגמא ניתן לאתר את פרטי המנכ"ל, סמנכ"ל השיווק, אנשי ה- PR וכו'.
   
 6. מודיעין תחרותי למטרת איתור והתעדכנות בחידושים בתחום מסויים

  באתרי אינטרנט של תערוכות מקצועיות וכנסים מקצועיים בתחום ההייטק, ניתן לקבל מידע נרחב ובעל ערך על כל החידושים העדכניים ביותר בשוק ההייטק. לדוגמא חידושים טכנולוגיים, מגמות עסקיות חדשות, מגמות טכנולוגיות חדשות, מוצרים חדשים ועוד.
  מאחר וחברות הייטק פועלות בשווקים מאוד תחרותיים, עתירי ידע וגלובאליים, התעדכנות הטכנולוגית היא קריטית להצלחה וההישרדות שלהם. זהו מידע חשוב ביותר המרוכז במקום אחד ומספק תובנות רבות לחברות הייטק בשוק העסקי שהן פועלות בו.

   
 7. מודיעין תחרותי למטרת הכנה מוקדמת לקראת השתתפות בתערוכות או כנסים מקצועיים

  אנשי חברת הייטק המעוניינים להשתתף בתערוכה מקצועית מסויימת יכולים להכין את עצמם לתערוכה באמצעות איסוף מודיעין תחרותי הנשאב מאתרי תערוכות וכנסים.
  לדוגמא ניתן לאתר מידע על אנשי מפתח מסויימים של חברות שברצונם לפגוש בתערוכה בכדי לנסות ולקבוע פגישות עם אנשים אלה בתערוכה המקצועית. או לסמן את החברות המתחרות שברצונם לאסוף עליהן מידע בצורה פיזית בתערוכה עצמה ועוד.

   
 8. מודיעין תחרותי למטרת איתור ספקים 

  בתערוכות מקצועיות בתחום ההייטק בד"כ משתתפים ספקים רבים מתחומים שונים כך שאם חברת הייטק מחפשת ספק חדש היא יכולה להיעזר באתרי אינטרנט של תערוכות בתחום ההייטק ולבדוק אילו ספקים מובילים משתתפים שם בכל תחום הנחוץ לה. 
   
 9. מודיעין תחרותי  למטרת איתור מומחים

  באתרי אינטרנט של כנסים ותערוכות בתחום ההייטק בד"כ ניתן לבדוק את רשימת המרצים וכך לאתר מומחים בכל תחום בו חברת ההייטק זקוקה למומחים.
   
דוגמא אחת לתערוכה מקצועית בתחום ההייטק היא התערוכה של חברת SAP הנקראת SAPPHIRE NOW.

ניתן לסכם ולומר כי חברות הייטק רבות הבינו כי איסוף וניתוח מודיעין תחרותי הנשאב מאתרי אינטרנט של תערוכות וכנסים מקצועיים בשוק העסקי שלהן, יכול לספק להן כר נרחב ועשיר ללימוד על השוק העסקי שהינן פועלות בו. בנוסף מודיעין תחרותי זה יכול להוות בסיס ליצירת הזדמנויות עסקיות רלוונטיות לחברות הייטק אלה ויכול למנף את פעילותן העסקית והשיווקית של חברתן להצלחה וודאית.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
אילנה הדר הינה מנכ"ל ובעלים של HADAR CI-BI המספקים שירותי מידע עסקי ושירותי מודיעין תחרותי. 

www.hadarcibi.com

  


 
           
         
© כל הזכויות שמורות ל HADAR CI BI
[חזרה למעלה]          [ הוספה למועדפים]           [ מפת האתר]           [יצירת קשר]
עיצוב וביצוע האתר: חיפושית מולטימדיה
לייבסיטי - בניית אתרים